پوست زیبا
آرایش و زیبایی

توصیه هایی برای داشتن پوست زیبا

توصیه هایی برای داشتن پوست زیبا

خورشید و تاثیر بر  پوست زیبا

یکی نکاتی که جهت  داشتن پوست زیبا در بالاس ۳۰ سالگی باید به آن توجه کنید این است که مراقب تشعشعات مضر نور خورشید باشید چرا که تابش مستقیم و مداوم نور خورشید زیبایی پوست شما را تحت تاثیر منفی خود قرار می دهد .بنابراین سعی کنید همواره حداقل از کرم ضد آفتاب با spf 10 استفاده کنید تا در مقابل اشعه های  UVA / UVB محافظت شوید.باید بدانید مواجه طولانی مدت در مقابل اشعه های UVB/UVA ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش میدهند.یکی دیگر از عوارض ناخوشایند اشعه های تابش شده از نور خورشید ایجاد چین و چروک در پوست صورت میباشد.نکته مهم در استفاده از کرم های ضد آفتاب این است که حتما دقت کنید بر روی جلد آن عبارت noncomedogenic یا noncomedogenic درج شده باشد.درج این عبارت به این معنی است که کرم ضدآفتاب مدنظر باعث مسدود شدن منافذ پوست نشده در نتیجه سلول های پوست حبس نخواهند شد.استفاده از کرم های ضدآفتابی که سبب بسته شدن منافذ پوست می شوند توصیه نمی گردد.

هوای ابری و تاثیر بر پوست

خیلی از افراد در خصوص داشتن پوست زیبا دچار این اشتباه می شوند که هوای ابری یا طوفانی و یا برفی ضرری برای پوست ندارد در حالی که باید گفت حتی در هوای ابری که نور خورشید مستقیما نمی تابد نیز برای داشتن پوست زیبا حتما از کرم ضد آفتاب قوی تر SPF 30 استفاده نمایید.

شما در واقع همان چیزی هستید که مصرف می کنید
به یاد داشته باشید در واقع بدن شما نمایانگر مواد غذایی بوده که مصرف کرده اید بنابراین اگر بافت پوست صورت شما ضعیف می باشد نشانگر این است که اصول مصرف مواد غذایی را رعایت نکرده اید.

برای داشتن یک پوست زیبا همواره سعی کنید در طول روز میوه های تازه،انواع سبزی ها،رژیم پر پروتئین،انواع ویتامین ها را فراموش نکرده و سعی کنید به طور منظم در رژیم غذایی خود آنها را بگنجانید.

جالب است بدانید داشتن رژیم غذایی غنی از ویتامین سی جهت داشتن پوست زیبا بسیار مهم می باشد چرا که فردی که دارای رژیم کم قند و کم چربی و در عین حال سرشار از ویتامین سی دارد دارای پوستی پررنگ بوده که این یکی از ویژگی های مهم ویتامین و اثر مثبت آن بر روی پوست می باشد.

همین طور یکی دیگر از فاکتورهای مهم موثر بر پوست زیبا رژیم کم قند می باشد چرا که سبب می شود سطح انسولین خون پایین مانده و به سلول های بدن از جمله سلول های پوست اجازه می دهد که تعادل سالم خود را حفظ نمایند. دکتر Vasant Lad نویسنده کتاب کامل درمان های خانگی آیورودا می گوید سعی کنید غذاهای نمک سود شده و یا ترش و تند  و سرخ شده را کمتر مصرف نمایید در عوض غذاهایی مانند برنج،سیب زمینی،بلغور جو را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه نمایید.به طور کلی در این مطلب سعی شد چند نکته مفید در خصوص راهکارهایی جهت بهره مند شدن از یک پوست زیبا شرح داده شوند.

ماسک های روشن کننده پوست

چیلانه

 

Short link : https://chilaneh.com/?p=785

4 پاسخ به “توصیه هایی برای داشتن پوست زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *