رشد موها
آرایش و زیبایی

نکات مهم برای رشد موها و زیبایی مو در بانوان

نکات مهم برای رشد موها و زیبایی مو در بانوان

موضوعی که به طور جدی که برای اکثر بانوان وجود دارد رشد موها بوده و می خواهند موهایی شاداب با رشد مناسب و دارای زیبایی داشته باشند و برای این امر هزینه های زیادی را نیز انجام می دهند. یکی از مباحث خاص در واقع افزایش سرعت رشد در موهای بانوان می باشد  به حالتی که که دائما در حال بررسی و استفاده از طیف وسیعی از لوازم متعدد جهت افزایش رشد موهای خود می باشند.

نکات مهم برای رشد موها در بانوان

موضوع رشد موها جزو مواردی بوده  که کاملا مرتبط با سلیقه و روحیه فرد داشته و نمی شود ویژگی مشخصی را برای آن بر شمرد. اما موضوع مهمی که باید بیان کرد این است که برای داشتن از  زیبایی واقعا نیازی به خرید مکمل های گران نبوده و صرفا با رعایت برخی از اصول غذایی و مفید می توانید باعث شوید رشد موها مناسب شده و زیبایی مو را کسب نمایید.

رشد موها

۱-    سویا
برخی از تحقیقات این موضوع را اثبات کرده اند که ماده اسپرمیدین موجود در دانه های سویا سبب تحریک رشد موها و در نتیجه باعث افزایش زیبایی مو خواهد شد. در واقع باید گفت دانه سویا غنی از اسپرمیدین بوده که عاملی موثر جهت افزایش رشد موها می باشد که در نتیجه زیبایی مو را به همراه خواهد داشت. بنابراین به شما توصیه می کنیم جهت افزایش رشد مناسب مو و همینطور رسیدن به زیبایی مو حتما مصرف دانه روغنی سویا را در وعده های غذایی خود اضافه نمایید
۲-     گردو
گردو به دلیل اینکه منبعی غنی از چربی های امگا ۳  و ۶ می باشد نقشی مکمل به عنوان تغذیه مو و زیبایی مو بر عهده دارد.در واقع این چربی های مفید سبب می شوند رطوبت ناحیه مو حفظ شده و موها زیبایی خود را حفظ کنند.ضمن اینکه مصرف مداوم گردو سبب می شود موها درخشندگی خود را حفظ کنند که عامل مهمی در جهت زیبایی مو به حساب می آید.
۳-    دامنه کدو تنبل
این را باید بدانید که دانه های کدو تنبل سرشار از ویتامین K و A و   امگا ۳ هستند که همگی برای رشد مو،زیبایی موها لازم و ضروری می باشند.اغلب افراد سعی میکنند با استفاده از لوسیون های زیبایی این ویتامین ها را به دست آورند در حالی که باید بدانید با مصرف دانه کدو تنبل می توانید به این مهم دست یابید.
۴-    جو دوسر
جو دوسر به عنوان یکی از منابع غنی ویتامین های گروه ب و همینطور سبوس و پروتئین یکی از مناسب ترین مواد غذایی کاملا طبیعی برای تقویت رشد موها و افزایش درخشندگی و زیبایی موها به شمارمی رود.شاید برایتان جالب باشد بدانید که جو دوسر غنی از بیوتین،پتاسیم،روی،منیزیم پروتئین می باشد موادی که در مکمل های مراقبت از مو به کرات مشاهده می کنید و در واقع این ریز مغذی ها پای ثابت همه مکمل ها و محصولات مراقبت از مو به شما می روند.اما اگر سعی کنید مصرف جو دو سر به اشکال مختلف را در برنامه غذای خود بگنجانید می توانید از خواص عالی آن برای رشد و زیبایی موها استفاده نمایید
در این نوشتار و چند مطلب اخیر سعی شد به شما راه های مراقبت از مو جهت تقویت رشد موها،زیبایی و درخشندگی و استحکام موها به شما آموزش داده شود تا بدون صرف هزینه اضافی صرفا ب میل کردن برخی از مواد غذایی سودمند به حفظ سلامتی موهای خود کمک نمایید.

منبع:besthealthmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *