کوتاه کردن مو
آرایش و زیبایی

نکاتی مهم در مورد کوتاه کردن مو

معمولا کوتاه کردن مو سر در ماهای گرم سال شدت بیشتری می ­یابد. اما چه بخواهید موی سر خود را زیاد کوتاه کنید و یا اینکه چند سانتی متر از آن را، نکات مهمی در زمینه کوتاه کردن مو وجود دارد که بهتر است آن ها را بدانید.

۱) کوتاه کردن موی سرتان باعث رشد سریعتر آن نمی­ شود: کوتاه کردن مو از ریشه اثر مستقیمی بر رشد مو نمی­ گذارد. انتها مو شما تاثیری روی فولیکول که در پوست شما قرار دارد و مشخص کننده سرعت و میزان رشد مو است نمی ­گذارد.

۲) از کوتاه کردن زیاد پرهیز کن: به جای آنکه به صورت روتین هر ۶-۸ هفته موی خود را کوتاه کنی گاهی با فاصله بیشتری مو خود را کوتاه کن. موها  در ۳-۴ ماه از رشد خود شروع به شکستن می­ کنند. این زمانی است که شما نیاز به کوتاه کردن مو خود دارید.

۳) از شامپو زدن قبل از کوتاه کردن مو خوداری کن: شما همیشه موی خود را می­ شوید. بنابراین لازم نیست با شامپو زدن دوبار کوتیکول مو خود را خشک کنید.

۴) بهتر است موها را خشک کوتاه کنید: برای دخترها با موهای طبیعی بهتر است موها خشک کوتاه گردند. حتی موهای خشک  بهتر کوتاه می­ شوند.

۵) بدنبال سالن های بروید که کارآموز دارند: اگر به دنبال صرف هزینه کمتر هستید بهتر است از سالن های استفاده کنید که کارآموز دارند.

۶) موهای کوتاه کار بیشتری می برند: نگهداری موهای کوتاه سخت تر است. برای حفظ استایل این موها باید مکرا به سالن­ها مراجعه کنید و پول بیشتری صرف خواهید کرد.

۷) اگر موها را کوتاه نکنید شکستگی و ترک خوردگی انتهایی مو گسترش می­ یابد: اگر موهای که ترک خوردگی و شکستگی دارند کوتاه نکنید این شکستگی ها  در طول مو گسترش یافته و مو شما را شکننده و ضعیف می ­کند.

نکات مفید برای زیبایی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *