سرطان سینه
طب سنتی و گیاهی

عصاره چای اولانگ می تواند سرطان سینه را دفع کند

عصاره چای اولانگ می تواند سرطان سینه را دفع کند ،تحقیقات جدید نشان می دهد که چای اولانگ می تواند به سلول های سرطان سینه آسیب برساند. و افرادی که مقادیر زیادی از این چای استفاده می کنند خطر کمتری در ابتلا به سرطان سینه دارند.

علیرغم پیشرفت های اخیر در مراحل آزمایش و درمان، سرطان سینه شایع ترین نوع بیماری سرطان است. و دومین عامل اصلی مرگ بر اثر سرطان در بین زنان است.

طبق برآورده های انجمن سرطان آمریکا در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۵۰۰۰۰ زن در ایالات متحده آمریکا مبتلا به این نوع سرطان شدند و در بین آن ها بیش از ۴۰۰۰۰ نفر بر اثر این بیماری کشته شدند.

در این زمینه محققان هنوز به استراتژی پیشگیری و درمان موثرتری نیاز دارند. علاوه بر این، با توجه به اثرات جانبی شیمی درمانی، نیاز به جایگزین های غیر سمی به شدت احساس می شود. با این اهداف در ذهن، دانشمندان فواید بالقوه چای سبز را برای سرطان سینه بررسی کرده اند و دریافتند که بعضی از ترکیبات که خاصیت ضد سرطان دارند در چای سبز وجود دارد. با این حال، مطالعاتی دیگر برای انواع چای و نقش آن ها در پیشگیری از این نوع سرطان انجام داده اند.

در حال حاضر یک مطالعه به فواید بالقوه چای اولانگ نگاه می کند. دکتر شون هوانگ که استادیار تحقیقات در دانشکده پزشکی داخلی دانشگاه سنت لوییس در میسوری است، تحقیقات جدید را رهبری کرد. هوانگ و همکارانش یافته های جدید خود را در مجله ی Anticancer Research منتشر کردند.

آسیب چای اولانگ به سلول های سرطان سینه

هوانگ و تیمش اثر عصاره چای را بر روی شش خط سلول سرطانی بررسی کردند. که شامل: ER مثبت، PR مثبت، HER2 مثبت و سه برابر شدن بی اثر کردن سلول های سرطان سینه.

محققان این سلول ها را با غلظت های مختلف چای سبز، چای اولانگ و چای سیاه امتحان کردند.

هوانگ و تیمش قابلیت زیست این سلول ها را بررسی کردند و میزان آسیب و تقسیم DNA و نیز هر گونه تغییر دیگری را در مورفولوژی سلول ها سنجیدند. عصاره چای سبز و چای اولانگ رشد تمام انواع سلول های سرطان سینه را متوقف کرد. در مقابل چای سیاه تاثیری بر سلول ها نداشتند.
هوانگ و تیمش نتیجه گیری کردند: ” چای اولانگ مانند انواع چای سبز می تواند باعث ایجاد آسیب و شکاف DNA و نقش بازدارنده در رشد سلول های سرطان سینه ایفا کند و پتانسیل زیادی به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر سرطان سینه دارد. ”

منبع: www.medicalnewstoday.com

چیلانه

1 دیدگاه در “عصاره چای اولانگ می تواند سرطان سینه را دفع کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *