ماسک آووکادو
ماسک صورت

خواص و طرز تهیه ماسک آووکادو

خواص و طرز تهیه ماسک آووکادو برای لک و جوش های پوست صورت.

آووکادو حاوی مقادیر بالای مواد معدنی و و یتامین هاست که به جوان سازی و رفع لک پوست صورت کمک می کند، آکنه و جوش را درمان کرده و برای انواع پوست چرب و خشک مفید می باشد.

بهترین ماسک ها با آووکادو برای صورت

۱٫ ماسک برای لک صورت

یکی از بهترین ماسک های خانگی ضد لک قوی، ماسک آووکادو و زردچوبه و ماست و لیمو ترش می باشد که به پاک سازی پوست کمک کرده و لک های صورت را درمان می کند.

ماسک آووکادو

طرز تهیه ماسک آووکادو و زرد چوبه و ماست و لیمو ترش

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با یک قاشق چای خوری زردچوبه و یک قاشق غذا خوری ماست و آب یک لیمو ترش تازه ترکیب کنید، این مخلوط را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولزم خوب بشویید.

۲٫ ماسک برای جوان سازی پوست صورت

آووکادو و عسل هر دو به عنوان مرطوب کننده های طبیعی پوست عمل می کنند.

تحقیقات نشان داده که استفاده از ماسک آووکادو و عسل، خستگی صورت را کاهش می دهد، به رفع چین و چروک پوست کمک کرده و باعث جوان سازی پوست صورت می شود و همچنین به درخشان تر و روشن تر شدن رنگ پوست کمک می کند.

ماسک آووکادو

طرز تهیه ماسک آووکادو و عسل

یک آووکادو را برداشته و هسته را جدا کنید، آن را له کنید و با ۱ قاشق غذا خوری عسل طبیعی ترکیب کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم خوب بشویید.

۳٫ ماسک برای رفع چین و چروک صورت

ماساژ دادن پوست صورت و دور چشم ها با هسته آووکادو با افزایش جریان خون در پوست، به رفع چین و چروک و جوان سازی پوست صورت و دور چشم ها کمک می کند.

طرز تهیه ماسک صورت با هسته آووکادو

یک هسته آووکادو را در به مدت ۲ تا ۳ ساعت در فریزر بگذارید تا یخ کند، حالا آن را به آرامی بر روی پوست صورت و دور چشم ها خوب ماساژ دهید.

۴٫ ماسک برای درمان آکنه و جوش صورت

آووکادو با کاهش چربی پوست به درمان آکنه و جوس صورت کمک می کند. علاوه بر این، اسید لاکتیک موجود در ماست، باکتری های ایجاد کننده جوش را از بین برده و به درمان آکنه و جوش صورت کمک می کند.

کارشناسان زیبایی توصیه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را پیشنهاد می کنند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و ماست

¼ آووکادو را بردارید و له کنید، یک قاشق چای خوری ماست به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولزم خوب بشویید.

۵٫ ماسک برای منافذ باز صورت

ترکیب آووکادو و خیار یکی از بهترین ماسک های خانگی برای بستن منافذ باز صورت و درمان آکنه و جوش می باشد.

طرز تهیه ماسک آووکادو و خیار

۱/۲ فنجان آووکادو له شده را با دو دو قاشق غذا خوری آب خیار تازه مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

۶٫ ماسک برای پاک سازی پوست صورت

مقادیر بالای ویتامین های A و C موجود در زردآلو ها به پاک سازی پوست صورت از سلول های مرده کمک می کند، علاوه بر این ویتامین E و محتوای آنتی اکسیدان های موجود در آووکادو هم باعث روشن تر شدن رنگ پوست صورت می شود.

طرز تهیه ماسک آووکاد و زردآلو

یک آووکادو کامل و یک زرد آلوی نرم و رسیده را له کنید و با هم خوب مخلوط کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه بماند سپس با آب ولرم خوب بشویید.

۷٫ ماسک برای از بین بردن سلول های مرده پوست

عسل به عنوان یک رطوبت رسان عالی برای پوست شناخته شده، در حالی که پرتقال به حذف سلول های مرده پوست کمک می کند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و عسل و پرتقال

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با ۲ قاشق غذا خوری آب پرتقال تازه، ۱ قاشق چای خوری عسل طبیعی و ۲ یا ۳ قطره روغن بابونه خوب مخلوط کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید.

۸٫ ماسک ترمیم کننده پوست

ماسک آووکادو و جو دوسر به عنوان ترمیم کننده پوست عمل می کند؛ این ماسک با افزایش آبرسانی به پوست، باعث ترمیم پوست آسیب دیده می شود.

طرز تهیه ماسک آووکادو و جو دوسر

یک قاشق غذا خوری جود دوسر را بپزید و له کنید، آن را با نصف آووکادو له شده ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب ولرم، بشویید.

۹٫ ماسک برای پوست چرب

ماسک آووکادو

ماسک آووکادو و موز و تخم مرغ، چربی پوست صورت را کاهش داده و به پیشگیری و درمان آکنه و جوش صورت کمک می کند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و موز و تخم مرغ

یک آووکادو نرم را له کنید و با یک موز له شده و یک زرده تخم مرغ خوب ترکیب کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم خوب بشویید.

۱۰٫ ماسک برای پوست چرب و جوش دار

ماسک آووکادو و لیمو ترش و تخم مرغ با کاهش چربی پوست به پیشگیری و درمان آکنه و جوش صورت و همچنین جای جوش کمک می کند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و لیمو ترش و تخم مرغ

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با آب یک لیمو ترش تازه و یک سفیده تخم مرغ خوب ترکیب کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم خوب بشویید.

۱۱٫ ماسک برای پوست خشک

ماسک آووکادو و عسل و ماست به عنوان یکی از بهترین ماسک های مرطوب کننده شناخته می شود که پوست را هیدراته کرده و برای درمان پوست بسیار خشک مفید می باشد.

طرز تهیه ماسک آووکادو و عسل و ماست

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با یک قاشق غذا خوری ماست و ۱/۲ قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

۱۲٫ ماسک تقویتی پوست صورت

ماسک آووکادو و عسل و لیمو ترش حاوی مقادیر بالایی مواد معدنی و ویتامین هاست و به عنوان یکی از بهترین ماسک های تغذیه کننده و تقویتی پوست صورت عمل می کند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و عسل و لیمو ترش

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با ½ قاشق غذا خوری عسل و ½ قاشق چای خوری آب لیموترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب بشویید.

۱۳٫ ماسک مرطوب کننده پوست صورت

آووکادو با نفوذ به عمق پوست، پوست را نرم و هیدراته کرده و به عنوان یکی از بهترین ماسک های مرطوب کننده پوست عمل می کند.

طرز تهیه ماسک آووکادو و روغن شاهدانه و لیمو ترش

یک آووکادو نرم و رسیده را له کنید و با آب یک لیمو ترش تازه و نصف قاشق چای خوری روغن شاهدانه خوب ترکیب کنید، این ماسک را بر روی پوست صورت بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم خوب بشویید.

 

اهمیت پاک کردن آرایش از روی پوست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *