داروهای ضد حساسیت
داروها

تاثیر منفی داروهای ضد حساسیت بر قلب

تاثیر منفی داروهای ضد حساسیت بر قلب ،آیا می دانستید داروهای ضد حساسیت سرما خوردگی می توانند بر روی قلب شما تاثیر نا مطلوب بگذارند؟!

فصل زمستان اوج سرما و بیماری آنفولانزا است، و هر وقت که علائم عطسه و سرفه کردن مشاهده می شود ما تمایل داریم تا از داروهای ضد حساسیت و ضد احتقان بدون نسخه پزشک استفاده کنیم که به ما کمک می کنند تا با این علائم مقابله کنیم. اما انجمن قلب آمریکا هشدار داده است استفاده بدون قاعده از این داروها ممکن است تاثیرات نا مطلوب بر روی قلب شما بگذارد.

بیشتر مردم برای تسکین درد،تب خفیف، گرفتگی بینی، و علائم دیگر آنفولانزا یا سرما خوردگی فصلی عادت به مصرف داروهایی بدون راهنمایی و تجویز پزشک دارند. این دارو ها عبارتند: داروهای ضد حساسیت و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، مثل ایبوپروفن و ضد احتقان ها که شامل دارو های فنیل افرین (رایج ترین ضد احتقان های بینی از داروهای سمپاتومیمتیک در اشکال قطره، افشانه، قرص و آمپول هستند) و پزودوافدرین (داروهای ضد احتقان بینی)، در حالی که این دارو ها تا مقدار توصیه شده ایمنی هستند که از آن ها استفاده کنید.

انجمن متخصصان قلب آمریکا (AHA) و سایر انجمن ها هشدار می دهند که مصرف بدون تجویز پزشک این دارو ها ممکن است سلامت قلبی-عروقی افرادی خاص را در معرض خطر قرار دهند.

Sondra DePalma یکی از متخصصان انجمن قلب آمریکا توصیه کرده است: “افراد مبتلا به فشار خون بالا یا بیماران قلبی باید از مصرف ضد حساسیت های دهانی اجتناب کنند. و همچنین برای عموم مردم و مخصوصا افراد با ریسک قلبی-عروقی توصیه می کند “باید از این دارو ها با راهنمایی و تجویز یک پزشک متخصص استفاده کنند.”

افزایش ریسک قلبی و عروقی

بنا به توصیه ی انجمن های AHA و ACC آمریکا، هر دو دسته دارو های ضد حساسیت ضد احتقان و دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی به دلیل تحریک رگ های خونی می توانند فشار خون را تشدید یا بدتر کنند. اگر فشار خون یا بیماری قلبی داشته باشید این دسته دارو ها آخرین چیزی است که نیاز دارید، چون رگ های خونی شما را محدود تر می کنند.

دکتر Erin Michos متخصص قلب مرکز درمانی جانز هاپکینز گفته است: در استفاده از این دسته دارو های ضد حساسیت افرادی که دارای فشار خون هستند یا نارسایی های قلبی دارند بیشتر در معرض خطر هستند و احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی وجود دارد.

چیلانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *