سلامت, عرقیات و روغن ها

بهترین روغن ها برای سلامتی

بهترین روغن ها برای سلامتی

بهترین روغن و استفاده از آن امروزه دغدغه ی افراد مختلفی هستند تا علاوه بر این که سلامتی خود را حفظ می کنند، غذاهای خوشمزه تری با آن ها تهیه کنند. از این رو شناخت از بهترین روغن مناسب برای انسان به این موضوع کمک شایانی می کند.

بهترین روغن زیتون

بهترین روغن

کارشناسان تغذیه و پخت و پز بر این باورند که یکی از روغن های متنوع و سالم که برای خوردن و خوردن، روغن زیتون است تا زمانی که طبیعی باشد و بیش از حد تصفیه نشده باشد. برچسب “Extra Virgin” بدین معنی است که روغن زیتون تصفیه نشده و در نتیجه با کیفیت است. روغن زیتون نسبت به روغن های دیگر نقطه دود نسبتاً پایین تر دارد، بنابراین بهتر است برای پخت و پز کم و متوسط گرم شود.

بهترین روغن های گیاهی

بهترین روغن

اصطلاح “روغن گیاهی” برای اشاره به هر روغنی که از منابع گیاهی تهیه می شود برمی گردد و سلامت یک روغن گیاهی به منبع آن بستگی دارد. اکثر روغن های گیاهی در بازار ترکیبی از کلزا، ذرت، سویا، گلرنگ، روغن نخل و روغن آفتابگردان هستند. البته برخی از محققان توصیه می کنند به جای استفاده از روغن های گیاهی، بهتر است از روغن زیتون استفاده کنید. نه این که این نوع روغن ها مضر باشند، بلکه بهترین روغن تهیه شده از زیتون می تواند فواید بسیار بیشتری برای شما داشته باشد.

روغن های گیاهی نیز به شدت تصفیه می شوند تا طعم این سبزیجات از آن ها حذف شود. بر روی آن ها نام سبزیجات قرار داده می شود تا در صورت نیاز نام گیاه (کلزا، سویا، ذرت و …) بر روی آن ها قرار داده شود. روغن هایی که فراوری شده اند، تحمل حرارت بالایی دارند و می توان از آن ها برای سرخ کردن مواد غذایی بهره برد.

بهترین روغن کانولا

بهترین روغن

کلزا یک گیاه گلدار است که روغن کانولا از آن تهیه می شود و حاوی مقادیر زیادی چربی های به خصوص مقدار قابل توجهی از چربی های غیر اشباع است. از روغنهای گیاهی، روغن کانولا دارای کمترین مقدار چربی اشباع شده است. نقطه دود این محصول بالاست و می توان از آن برای پخت و پز با حرارت بالا استفاده شود. با توجه به این که روغن ها معمولاً به مقدار زیادی پردازش و تصفیه می شوند، مقدار زیادی مواد مغذی خود را از دست می دهند و به همین علت بهتر است از انواع کمتر تصفیه شده آن استفاده کرد که در برخی فروشگاه ها قابل دسترسی هستند.

بهترین روغن آووکادو

بهترین روغن

روغن آووکادو یک انتخاب عالی است. این روغن مانند روغن زیتون فوق العاده عالی است اما برخلاف روغن زیتون ،دارای نقطه دود بالایی است و بدین معنی است که می توان آن را در حرارت بالا استفاده کرد. همچنین عطر و طعم زیادی ندارد که باعث می شود گزینه خوبی برای پخت و پز باشد. بهترین روغن آووکادو حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده و غیر اشباع است (یکی از بالاترین میزان چربی موجود در روغن پخت و پز) و همچنین ویتامین E زیادی در آن وجود دارد که یکی از دلایل گران بودن آن است. امگا ۳ یک اسید چرب ضد التهاب است که در این محصول وجود دارد و سبب می شود تا برای انسان مفید باشد.

منبع:time.com

چیلانه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *